oyaqکانون فرهنگی هنری اویاق (بیدار)-رشت

global iran gilan rasht Jamaran oyaq
oyaqکانون فرهنگی هنری اویاق (بیدار)-رشت

اعضای این کانون متشکل از قومیتهای گیلک،ترک،تالش،تات،لر،کرد و اهوازی در کنار هم با صمیمت فعالیت می کنند.

پیوندهای روزانه

به نام آذربایجان به کام آریا پرستان

مدیر سایت | دوشنبه, ۵ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۴۱ ب.ظ

اختصاصی #انجمن_آذربایجان 


🔸بلیت های بازدید اماکن تاریخی آذربایجان؛


▪️به نام آذربایجان به کام آریاپرستان


▫️"آذربایجان سر ایران است"، جمله ای که هر از چندگاهی در محافل مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و علی الخصوص محافل پان ایرانیستی که دوستدار آذربایجان بدون آذربایجانی و یا هویت ترکی هستند بر سر زبان ها می چرخد و دوباره فروکش میکند. اما وقتی از نمود واقعی و ملموس این سر و سروری آذربایجان در ایران سخن به میان می آید تقریبا هیچ یک از محافل ذکر شده حاضر به حضور آذربایجان در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با هویت واقعی خود نمی شوند.


▫️آذربایجان برای این قسم افراد و جریانات تنها نامی است خشک و خالی که باید با آن پز داد. اما وقتی صحبت از ادای دین به هویت آذربایجان می شود این جریانات به طرز موزیانه ای از کوره در رفته و پاسداری از هویت ترکی و حتی اسلامی آذربایجان را با برچسب های پر رنگ و لعابی همچون تجزیه طلبی، قومگرایی و جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی کشورهای منطقه خفه می کنند.


▫️از دید این محافل آذربایجان فقط به شرطی سر ایران است که هویتی برای خود نداشته باشد. تاریخی برای خود نداشته باشد. حتی اماکن تاریخی برای بازدید گردشگران خارجی نداشته باشد.

در سالی که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده است، مسافرین خارجی با قطارهای شبانه بدون اینکه حتی شانس دیدن تبریز را در روز روشن داشته باشند به صورت برنامه ریزی شده توسط سازمان میراث فرهنگی و توسط شرکت های توریستی که سر در آخور این محافل دارند به صورت مخفیانه و با قطارهای تبریز به شهرهای اصفهان، شیراز و یزد فرستاده شوند.


▫️ و یا در دوره های برگزار شده برای تور لیدرهایی که قرار است آذربایجان را به توریست های خارجی معرفی کنند نامی از هویت و زبان ترکی برده نشود و برعکس افکار مسموم #احمد_کسروی و #جواد_طباطبایی به صورت سیستماتیک به خورد مخاطب دوره ها داده شود.

بر روی اسکناس های چاپ شده در کشور هیچ طرحی از آثار تاریخی آذربایجان دیده نشود. و یا در آخرین مورد، بلیت اماکن تاریخی اردبیل به عنوان یکی از مهمترین شهرهای آذربایجان با هویت مختص اسلامی-ترکی باید منقش به آثار باستانی تخت جمشید که هیچ قرابتی با هویت مردم منطقه ندارد باشد.


▫️ آیا #اردبیل، #تبریز، #اورمیه و #زنجان آثار تاریخی مختص به خود ندارند که بلیت های بازدید از اماکن تاریخی این شهرها باید با نقش و نگارهای پان آریائیسم تزئین شود؟آیا هنوز هم محافل پان ایرانیستی می توانند ادعا کنند که آذربایجان سر ایران است؟ 


▫️بله آذربایجان از دید این متوهمین آریاپرست سر ایران است به شرطی که خود را فراموش کند. از دید آنان آذربایجان چون هیچ آثاری از دوره قبل از اسلام و مربوط به هخامنشیان ندارد، با وجود داشتن آثار تاریخی قبل از اسلام که مربوط به دوره تاریخی پیشتر از هخامنشیان بوده ( #تپه_حسنلو در آذربایجان غربی_شهرستان نقده) و با وجود داشتن آثار تاریخی غنی دوره اسلامی باید بایکوت شود. چون ایدئولوژی پان ایرانیستی موجود در مغز پوسیده #پهلویست ها مبدا تاریخی ایران را حکومت هخامنشیان دانسته و الگوی حکومت هخامنشی را با عبور از هویت واقعی منطقه به عنوان نسخه ای برای آینده ایران ترسیم کرده است.


@azar_anjoman

  • مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
filesell filesell