کانون اویاق (بیدار ) رشت


کانون فرهنگی و هنری اویاق با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مساجد مظهر آمیختگی دنیا و آخرت و پیوستگی فرد و جامعه در دیدگاه و اندیشه جامعه اسلامی می باشد در سال 1393 با تلاش خستگی ناپذیر جمعی از جوانان ارزشی و ولایتمدار شهرستان رشت تأسیس گردیده و شروع به کار نموده است. اویاق کلمه ای ترکی است که به معنی بیدار می باشد و الهام گرفته شده از شعار معروف مردم آذربایجان در دیدار با مقام معظم رهبری در روزهای حساس انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه آذربایجان بیدار است و از انقلاب دفاع می کند: «آذربایجان اویاقدی اینقلابا دایاقدی» و در واقع برگرفته شده از همان بصیرت، غیرت و همیشه در صحنه بودن مردم آذربایجان می باشد.

 

آموزش و فعالیت کانون نیز در محوریت اویاق و بیداری است. راهمان همان راه شهدایی است که تن به ذلت ندادند و گفتند که ما بیداریم. آری ما کانون اویاق را تأسیس کردیم تا به دشمنان گوشزد کنیم که این انقلاب اسلامی «اویاق» است؛ یعنی همیشه بیدار است و بیدار خواهد ماند.

 

این کانون در نظر دارد با پرورش نیروهای انقلابی و ولایی و زنده نگاهداشتن راه شهیدان قدمی مفید در راه حفظ و اعتلای هر چه پر بارتر آرمانها و ارزشهای انقلابمان و رهبر بزرگوارمان در استان گیلان و کلانشهر رشتِ عزیز برداریم.

امید است این طرح و حرکت پر برکت انقلابی قدمی باشد در جهت تقویت هرچه بیشتر جایگاه مساجد و گامی در جهت پیوند اقشار مختلف مردم با فضای مقدس و مردمی مساجد و ارائه خدمات متنوع به این صاحبان واقعی اسلام و انقلاب و سرمایه و پشتوانه های ارزشمند راه شهیدانمان گامی هر چند ناچیز برداشته باشیم.

ورود به سایتتبلیغات (2)

محل قرار گیری تبلیغات شما

محل قرار گیری تبلیغات شما

محل قرار گیری تبلیغات شما

محل قرار گیری تبلیغات شما

سخن گیلکی

درج سخن فرهنگی کوتاه به زبان گیلکی

سخن تالشی

درج سخن فرهنگی کوتاه به زبان تالشی

سخن ترکی

درج سخن فرهنگی کوتاه به زبان ترکی

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.