کانون اویاق (بیدار ) رشت


کانون فرهنگی و هنری اویاق با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مساجد مظهر آمیختگی دنیا و آخرت و پیوستگی فرد و جامعه در دیدگاه و اندیشه جامعه اسلامی می باشد در سال 1393 با تلاش خستگی ناپذیر جمعی از جوانان ارزشی و ولایتمدار شهرستان رشت تأسیس گردیده و شروع به کار نموده است. اویاق کلمه ای ترکی است که به معنی بیدار می باشد و الهام گرفته شده از شعار معروف مردم آذربایجان در دیدار با مقام معظم رهبری در روزهای حساس انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه آذربایجان بیدار است و از انقلاب دفاع می کند: «آذربایجان اویاقدی اینقلابا دایاقدی» و در واقع برگرفته شده از همان بصیرت، غیرت و همیشه در صحنه بودن مردم آذربایجان می باشد.

 

آموزش و فعالیت کانون نیز در محوریت اویاق و بیداری است. راهمان همان راه شهدایی است که تن به ذلت ندادند و گفتند که ما بیداریم. آری ما کانون اویاق را تأسیس کردیم تا به دشمنان گوشزد کنیم که این انقلاب اسلامی «اویاق» است؛ یعنی همیشه بیدار است و بیدار خواهد ماند.

 

این کانون در نظر دارد با پرورش نیروهای انقلابی و ولایی و زنده نگاهداشتن راه شهیدان قدمی مفید در راه حفظ و اعتلای هر چه پر بارتر آرمانها و ارزشهای انقلابمان و رهبر بزرگوارمان در استان گیلان و کلانشهر رشتِ عزیز برداریم.

امید است این طرح و حرکت پر برکت انقلابی قدمی باشد در جهت تقویت هرچه بیشتر جایگاه مساجد و گامی در جهت پیوند اقشار مختلف مردم با فضای مقدس و مردمی مساجد و ارائه خدمات متنوع به این صاحبان واقعی اسلام و انقلاب و سرمایه و پشتوانه های ارزشمند راه شهیدانمان گامی هر چند ناچیز برداشته باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.